[Case study] Kā par 2725% palielināt ienākumus no Meta (Facebook) reklāmām ar budžeta pieaugumu 377%?

iMarketings.lv visbiežāk dalās ar savu klientu sasniegumiem semināros un konferencēs. Reizēm to darām arī savā blogā un tieši šoreiz nolēmām padalīties ar interesantu darba piemēru no viena mūsu klienta. Šis stāsts varētu būt aktuāls gan Facebook ekspertiem, gan mārketinga speciālistiem, kas meklē Facebook kampaņu uzlabošanas iespējas.

Ja jums rodas jautājumi par implementāciju, droši sazinieties ar mums. Labprāt palīdzēsim.

Situācija

Produkts: internetveikals, kas nodarbojas ar elektropreču mazum un vairumtirdzniecību.

Analīzes periods: 01.09.2018.-30.04.2019. vs 01.09.2017.-30.04.2018.

Pirms iMarketings.lv bija pārņēmis Facebook Ads kampaņas, klients jau aktīvi izmantoja Facebook reklāmas zīmola un produktu virzīšanai. Tas veicināja trafika pieaugumu, taču pirkumu skaits bija neapmierinošs, un ROAS (Return On Advertising Spend) bija zem nepieciešamā līmeņa. Klients vēlējās palielināt internetveikala ienākumus, noturot kopējo ROAS līmeni virs 600%.

Risinājums

Lai sasniegtu izvirzītos mērķus, iMarketings.lv eksperti izmantoja advancētu stratēģiju – dinamiskās produktu reklāmas (Catalog sales) ar trīs dažādām optimizācijām. Šis risinājums ļauj veidot automātiskas reklāmas visam e-veikala produktu klāstam, izmantojot klienta Product Feed. Reklāmas izskatās tāpat kā citas attēlu vai karuseļu reklāmas Facebook un tā partnerplatformās.

Facebook kataloga reklāmas darbības princips. Avots: newsfeed.org

Atšķirībā no parastajām reklāmām, dinamiskās reklāmas tiek veidotas no internetveikala produktu kataloga, automātiski nolasot un pievienojot uzstādītos parametrus: produkta attēlu, nosaukumu, cenu u.c. Parasti reklāmas, kas ir balstītas uz klienta produktu kataloga, tiek izmantotas dinamiskajam remārketingam. Šajā gadījumā produktu katalogs tika izmantots, lai uzrunātu arī “aukstāku” auditoriju jeb lietotājus, kas vēl nav apmeklējuši klienta mājaslapu. 

Atkarībā no auditorijas, kuru tārgetējām, tika izvēlētas dažādas Facebook optimizācijas stratēģijas. Parādīsim trīs primāras kampaņas un tārgetinga veidus, ko izmantojām.

 • 1. kampaņā tārgetējām plašas auditorijas, no kurām mēs vēlējāmies saņemt pēc iespējas lētāku trafiku un mikrokonversijas (View Content un Add to Cart), tāpēc tika izvēlēta View Content optimizācija. Auditorijas:
  • Aukstās auditorijas:
   • Pēc interesēm un norādītajām profesijām (nozares profesionāļi),
   • Plaša Lookalike auditorija – 10%, 
  • Plaša remārketinga (mājaslapas apmeklētāji) auditorija – 180 dienas. 

View Content optimizācijas izvēle nozīmē, ka Facebook orientēsies uz cilvēkiem, kas ar lielāku varbūtību pāries uz mājaslapu un apskatīsies lielāku produktu skaitu. Šādā veidā tiek ģenerēts ne tikai lēts, bet arī pēc iespējas kvalitatīvāks trafiks, lai no viena klikšķa tiktu apskatīts pēc iespējas lielāks produktu skaits. Šie apskatītie produkti tiek uzskaitīti kā mikrokonversijas, kas vēlāk tiek retārgetētas ar dinamiskā remārketinga palīdzību.

 • 2. kampaņā mēs tārgetējām Lookalike auditorijas (3-5%), ko veidojām no tiem lietotājiem, kas ir iegādājušies preces mājaslapā. Šajā kampaņā tika izmantota optimizācija uz pirkumiem, kas nozīme, ka Facebook, atlasot lietotājus, kam rādīt reklāmu, orientēsies uz tiem, kas ar lielāko varbūtību nopirks klienta produktu.
 • 3. kampaņā mēs uzrunājām lietotājus, kas apmeklēja mājaslapu un apskatījās produktus vai pievienoja tos grozam, bet neiegādājās tos. Šos lietotājus “ķērām” ar dinamisko remārketingu (atgādinošo reklāmu, kas rāda tieši tos produktus, kas bija apskatīti vai pievienoti grozam), kas bija optimizēts uz pirkumiem. Papildus šajā kampaņā iekļāvām auditoriju no lietotājiem, kas jau iepriekš bija iegādājušies produktus mājaslapā, un tiem rādījām produktus nejaušā secībā ar optimizāciju uz pirkumiem (Cross-sell).

Izmantotās reklāmas stratēģijas shematiskais attēlojums

Svarīgi pieminēt, ka esam pievērsuši uzmanību produkta katalogam. Failā, kas tiek padots uz Facebook, ir nozīmīgi aizpildīt pēc iespējas vairāk mainīgos par produktu. Tas ļaus vēlāk padziļinātāk segmentēt auditoriju un panākt labākus rezultātus.

Produktu segmentācijas (Product Set) iespējas Facebook Ads Manager Catalogs sadaļā.

Produktu kataloga segmenta (Product Set) izmantošana kataloga reklāmās.

Rezultāti

Pēc 8 mēnešu komunikācijas rezultāti, salīdzinot ar to pašu periodu iepriekšējā gadā, izmainījās sekojoši:

 • Budžeta pieaugums +377%  (no 3 968 EUR uz 18 916 EUR)
 • Conversion Rate uzlabojās par 600% (no 0.24% uz 1.69%)
 • Tiešo pirkumu skaits pieauga par 2 806% (no 64 uz 1860)
 • Ienākumi palielinājās par 2 725% (no 3 241 EUR uz 91 579 EUR)
 • ROAS no Facebook kanāla pirms bija 82%, ROAS no Facebook kanāla pēc sastādīja 484%

Ekrānšāviņš no klienta Google Analytics

Ekrānšāviņš no klienta Facebook Ads Manager.