[Case study] Meta (Facebook) reklāma: gandrīz dubultojām (+93%) vidējo pirkuma vērtību

Situācijas apraksts

iMarketings.lv klients ir e-komercijas uzņēmums, kas pārdod LED produkciju vairākās Eiropas savienības valstīs, izmantojot vairākus maksas reklāmas kanālus. Viens no tiem ir Facebook Ads, kas katru mēnesi veido piekto daļu jeb ~20% no kopējā trafika.

Salīdzinot Facebook un Google Ads rezultātus, novērojām, ka Facebook Ads nodrošina zemāku maksu par vienu pirkumu (CPA), bet Google Ads – augstāku vidējā pirkuma vērtību (AOV, average order value).

Mēs uz to skatījāmies kā izaicinājumu un vēlējāmies panākt augstāko pirkuma vērtību arī Facebook reklāmā. Tāpēc uzsākām eksperimentu, ar kura rezultātiem vēlamies padalīties. Šajā gadījumā mūsu mērķis bija palielināt vidējā pirkuma vērtību (AOV) no Facebook Ads, izmantojot Facebook Ads Manager piedāvātās iespējas.

Risinājums

Lai uzlabotu vidējā pirkuma vērtību no Facebook reklāmas, ieplānojām sasniegt Facebook lietotājus, kuri ar lielāku varbūtību iegādājas dārgākas un/vai vairākas preces, kas nodrošinātu augstāku vidējā pirkuma vērtību. Šādus lietotājus iespējams sasniegt, izmantojot value optimizāciju. Šī tehnoloģiskā iespēja spēj atpazīt un sasniegt pircējus, kuri vidēji tērē vairāk nekā citi lietotāji.

Šī klienta Facebook Ads kontā jau bija iestatītas vairākas auditorijas, kuras ilgstoši uzrādīja labus rezultātus. Proti, tās vienmēr sasniedza klienta definēto target KPI (ROAS 300%), viena no tām bija lookalike 10% auditorija, kura veidota no esošajiem pircējiem (pirkumu optimizācija). Lai noskaidrotu, vai value optimizācija (vidējā pirkuma vērtības optimizācija) nodrošina AOV palielināšanos, nolēmām eksperimentam izmantot tieši šo auditoriju. Lai veiktu eksperimentu, mēs šo auditoriju nodublējām un iestatījām tai value optimizāciju, iegūstot divas vienādas auditorijas, kuru vienīgā atšķirība ir optimizācija (conversions un value).

Rezultāts

Conversions vs value optimizācijas eksperimenta darbības periods bija 1 mēnesis. Eksperiments tika veikts, izmantojot lookalike 10% auditoriju un dienas budžetu € 25 katrai optimizācijai. Šajā gadījumā neesam izmantojuši augstus budžetus. Mērķis bija piesardzīgi izvērtēt, vai value optimizācija nodrošinās pozitīvu rezultātu.

Šādi bija rezultāti pēc 1 mēneša:

Optimization for ad delivery
Value Conversions
Amount Spend €746.29 €731.46
Link Clicks 4,467 5,280
CPC €0.17 €0.14
Reach 57,003 75,280
Impressions 279,826 264,526
Frequency 4.91 3.51
Purchases 99 119
CPA €7.54 €6.15
Conversion Value €4,093.46 €2,539.43
AOV €41.35 €21.34
ROA 549% 347%

Izmantojot value optimizāciju, esam sasnieguši lieliskus rezultātus: vidējā pirkuma summa (AOV) salīdzinājumā ar conversion optimizāciju pieauga par 93% un ROAS par 58%.

FB_ad_acc_case_study

Secinājumi

Mūsu eksperiments pierādīja, ka value optimizācija tiešām sasniedz lietotājus, kuri ar lielāku varbūtību iegādājas dārgākas un/vai vairākas preces, ko pierādā AOV ievērojamā izaugsme. Izmantojot value optimizāciju, mēs ieguvām ne tikai augstāku vidējā pirkuma vērtību (AOV), bet arī iespēju turpmāk palielināt budžetus gan eksperimentā izmantotajai auditorijai, gan citām auditorijām, lai nodrošinātu vēl lielāku klienta izaugsmi.