[SEO ziņas] Google algoritms iekļaus mājas lapas mobilās versijas esamību pozīciju noteikšanai

Pēdējā konferencē “E-KOMERCIJA 15” iMarketings SEO nodaļas vadītājs Mārtiņš Lasmanis stāstīja par gaidāmajām nākotnes SEO tendencēm, īpaši uzsverot mobilo ierīču ietekmi mūsdienu digitālajā vidē.

Pavisam nesen Google oficiāli ir paziņojis, ka savā algoritmā ieviesīs faktorus, kas ir saistīti ar mājas lapas mobilās versijas esamību. Pārliecināšanās, vai jūsu mājas lapa ir draudzīga mobilajiem tālruņiem un planšetēm, šobrīd ir svarīgāka nekā jebkad iepriekš.

Google ir paziņojis, ka ieviesīs divas ievērojamas izmaiņas tā meklēšanas algoritmā, kas ietekmēs pozīciju noteikšanu meklēšanas rezultātos mobilajās ierīcēs. Šos faktorus Google sāks izmantot, sākot no 2015. gada 21. aprīļa.

Mājas lapas, kurām būs mobilās versijas, mobilajos meklēšanas rezultātos varēs pretendēt uz augstākām pozīcijām.

karkasa

Sākoties 21. aprīlim, Google pozīciju ranžēšanas faktori mobilajās ierīcēs ne tikai noteiks, vai marķēt jūsu mājas lapu kā “mobile-friendly”, bet arī nodrošinās papildu nozīmi mājas lapām ar izstrādāto mobilo versiju. Tādējādi būs iespējams sekmēt sasniegt augstākas pozīcijas organiskajos meklēšanas rezultātos mobilajās ierīcēs.

Google apgalvo, ka lietotāji spēs vieglāk saņemt saistošus meklēšanas rezultātus, kas ir optimizēti viņu mobilajām ierīcēm.

Šobrīd ir atlicis nedaudz vairāk par 1 mēnesi, lai sagatavotos un izveidotu mājas lapu, kas ir draudzīga mobilajām ierīcēm.

Lai noskaidrotu, vai jūsu mājas lapa ir draudzīga mobilajām ierīcēm, jūs varat izmantot Google “mobile-friendly” testēšanas rīku https://www.google.lv/webmasters/tools/mobile-friendly/

karkasa2

Ja jums ir vēlme veikt SEO aktivitāšu auditu un uzlabot mājas lapas pozīcijas Google meklētājā, aicinām pieteikties uz bezmaksas konsultāciju, rakstot uz e-pastu: martins@imarketings.lv.