SEO ziņas: Google nācis klajā ar jaunu atjauninājumu Penguin 3.0, kas cīnās ar spam satura linkiem

Google-Penguin-logo

Oktobra beigās Google ir veikusi kārtējos ”Pingvīna” algoritma atjauninājumus. Šis izmaiņas var būtiski ietekmēt daudzu mājas lapu pozīcijas Google meklēšanas rezultātos. Viens no “Pingvīna” uzdevumiem ir atrast mājas lapas, kuras izmanto “melnās” jeb nekvalitatīvās SEO metodes pozīciju uzlabošanai un kuras ir pārkāpušas Google noteikumus saistībā ar saišu izvietošanu lapā. Kad Google ir noteicis šo mājas lapu pie spam satura resursa, visi backlinki, kas ir izvietoti šādā lapā, netiek ņemti vērā pie pozīciju noteikšanas. Vēl jo vairāk – mājas lapu īpašnieki, kas izvieto backlinkus šādās lapās, var tikt sodīti ar lapas atsaukšanu no meklēšanas rezultātiem.

Šobrīd, pateicoties jaunieviestiem atjauninājumiem, mājas lapu īpašniekiem un SEO ekspertiem būs jāievēro vēl stingrāki noteikumi saistībā ar linku izvietošanu citās mājas lapās. Ja šie noteikumi netiks ievēroti, Google pazeminās mājas lapas pozīciju meklēšanas rezultātos vai pat atsauks mājas lapu no meklēšanas rezultātiem līdz brīdim, kamēr mājas lapas vai bloga īpašnieks šos nekvalitatīvos satura linkus noņems un sagaidīs nākamo “Pingvīna” atjauninājumu.

Jaunieviestie atjauninājumi darbojas kopš oktobra beigām, līdz ar to blogu/mājas lapu īpašnieki jau varēja pamanīt būtiskas izmaiņas Google meklēšanas rezultātos (pozīciju kritumi un kāpumi). Tiek lēsts, ka minētās izmaiņas ietekmējušas tieši ilgi gaidītais “Pingvīna” atjauninājums.

Google nav atklājusi sīkākas detaļas saistībā ar to, cik procentu no meklēšanas rezultātiem tika ietekmēti, līdz ar “Pingvīna” atjaunināšanu.

Saistībā ar pēdējām Google algoritma izmaiņām iMarketings eksperti iesaka mājas lapu īpašniekiem veikt viņu backlinku revīziju un, iespējams, pat pārskatīt backlinku veidošanas stratēģiju. Pasargāt no pozīciju krituma var tikai un vienīgi atļauto/balto SEO optimizācijas metožu izmantošana, kuras iesākam lietot.

Starp citu, būtiski ir akcentēt faktu, ka tiem, kas mēģināja izņemt “sliktos” linkus, veicot to pēdējo trīs nedēļu laikā pirms atjauninājuma ieviešanas, tas bija jau par vēlu.

Ja jums ir vēlme veikt SEO aktivitāšu auditu un uzlabot mājas lapas pozīcijas Google meklētājā, aicinām pieteikties uz bezmaksas konsultāciju, rakstot uz e-pastu: martins@imarketings.lv.