iMarketings.lv apmeklēja “Youtube Insider” konferenci Dublinā (foto + video)

iMarketings speciālists Krišjānis Zalcmanis 3. un 4. oktobrī apmeklēja Google rīkoto konferenci YouTube Insider, kas norisinājās Dublinā. Konferencē tika apskatītas jaunākās tendences un drīzumā pieejamie rīki YouTube reklāmas un YouTube satura griezumā. Tomēr lielākā daļa no šīm prezentētajām inovācijām un iespējām EMEA tirgū būs publiski pieejamas pakāpeniski — 2018. gada laikā.

Konference tika sadalīta četrās daļās:

1. Plānošana. Kādi rīki un ieskati jau šobrīd ir pieejami un kādi būs pieejami, lai video plānošana noritētu precīzāk. Tika minēti plānošanas rīki ne tikai kampaņu apjomiem, bet arī vizuālo materiālu veidošanai.

Runājot par kampaņu apjomu plānošanu, šobrīd nav publiski pieejams rīks, ar kura palīdzību varētu reklāmas kampaņas aprēķināt, balsoties uz dažādām tārgetinga opcijām, piemēram, demogrāfija un Google piedāvātās intereses.

Lai kampaņas ieplānotu un uzzinātu aptuvenos rezultātus, ir divas iespējas: vēlamo tārgetingu nosūtīt Google pārstāvim, lai viņš to aprēķinātu, vai balstīt provizoriskos rezultātus uz iepriekšējiem datiem. 2018. gadā pakāpeniski pa valstīm būs pieejams publiski rīks, ar kura palīdzību, ievadot vēlamos tārgetingus, tiks aprēķināti aptuveni kampaņas rezultāti.

Papildus šim rīkam būs pieejams cits rīks, kurš spēj prognozēt nākošo lielo trendu, analizējot video saturu, kas tiek augšupielādēts, piemēram, manekena izaicinājums. Šī informācija būs pieejama reklāmdevējiem, kas jau laicīgi varēs ieplānot savu video saturu, lai tas būtu “uz viena viļņa ar trendiem”.

2. Video satura labākās prakses. Respektīvi, kas YouTube kontekstā ir ekselents saturs un kādi rīki ir pieejami jau šobrīd un drīz būs pieejami publiski, lai palīdzētu saturu veidot YouTube kultūras kontekstā.

Pētījumi apliecina, ka cilvēka spēja koncentrēties ir samazinājusies vidēji līdz 8 sekundēm. Zelta zivtiņa spēj noturēt uzmanību 9 sekundes. Interesanti, vai ne? Lai reklāmas spētu nodot ziņojumu, tām ir jāpielāgojas tā, lai cilvēks būtu spējīgs maksimāli uz tām koncentrēties. Jau šobrīd YouTube piedāvā dažādus palīgmateriālus, kā labāk veidot video materiālu.

Speciāli tam ir arī izveidota struktūrvienība Unskippable Labs, kas veido šādus materiālus, balsoties uz dažādiem pētījumiem. 2018. gadā šī pati struktūrvienība varēs piedāvāt bezmaksas konsultācijas zīmoliem, pirms tie publisko video reklāmas.

Drīzumā būs publiski pieejams arī rīks ar nosaukumu Directors mix, kas palīdzes veidot pielāgotus video plašā mērogā. Šobrīd rīks jau ir pieejams Ziemeļamerikā, drīzumā tas būs pieejams arī Eiropā.

Director mix

3. Auditorijas sasniegšana. Kādas jau šobrīd ir pieejamas auditorijas segmentēšanas iespējas un kādas tuvākajā laikā parādīsies.

Google arvien aktīvāk savieno visus pieejamos resursus, lai veidotu cilvēka profilu, lai cilvēks redzētu arvien saistošākas reklāmas. Piemēram, lai zīmoli varētu orientēties uz lieliem notikumiem cilvēku dzīvē, piemēram, laulības un pat dzīvesvietas maiņa. Ar Machine Learning tehnoloģiju, kas papildināta ar reālu cilvēku aptaujām, Google reklāmdevējiem spēs piedāvāt vēl precīzākas un nozīmīgākas tārgetinga opcijas.

Jauna iespēja, kuru prezentēja konferencē, ir CPA automātiskā likmju noteikšana YouTube reklāmas kampaņu griezumā, kas potenciāli var samazināt YouTube kampaņu izmaksas, paaugstinot pārdošanas pienesumu. Šobrīd ir pieejama tikai CPV (cost per view) likmju noteikšana, kas līdzīga manuālai CPC (cost per click) likmju noteikšanai.  

4. Kampaņu mērīšana. Balstoties uz mārketinga mērķiem, kā YouTube kampaņas ietilpst kopējā pienesumā.

Šogad Latvijā pieejamas kļuva Brand lift aptaujas. Prieks, ka Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm, kurā tas ir iespējams. Cilvēks, kurš jau no paša sākuma  ir strādājis ar Brand lift, Rohan Gifford, prezentēja datus no gandrīz visām globāli veiktajām Brand lift aptaujām. Ļoti intersanti, ka cilvēks, redzot YouTube reklāmu, sešas vai vairāk reizes veic reklāmdevēja vēlamo darbību ar lielāku iespēju.

Bet globāli Brand lift vairs nav nekas jauns. Globāli jaunākie mērīšanas rīki jau ir tālāk. Tika prezentēts rīks Conversion lift, kas nav līdzīgs Brand lift, jo vairāk orientējas uz pirkumu analīzi.