iMarketings.lv nosaucis 2019. gadā Latvijā labākos interneta veikalus

Latvija labākie interneta veikali 2019, imarketings.lv apbalvošanas ceremonija

Otro gadu pēc kārtas iMarketings.lv rīkoja ceremoniju, kuras laikā tika nosaukti Latvijā labākie interneta veikali. Šoreiz ceremonija notika 12. decembrī Digital Networking pasākuma laikā. Līdzīgi kā arī pirmajā gadā lietotāji vērtēja tos veikalus, kuros viņi bija iepirkušies pēdējā laikā. Kopumā uzvarētāji tika noteikti 10 kategorijās. 

2019. gadā visaugstāk novērtētie interneta veikali:

“Rdveikals.lv” – elektronika
“JanisRoze.lv” – grāmatu kategorijā
“lensor.eu” – kontaktlēcu un briļļu kategorijā
“Barbora.lv” – pārtikas kategorijā
“Rdveikals.lv” – sadzīves tehnikas kategorijā
“Douglas.lv” – smaržu kategorijā
“220.lv” – bērnu preču kategorijā
“Weekendshoes.lv” – apģērbu un apavu kategorijā
“220.lv” – auto un moto rezerves daļu kategorijā
“drogas.lv” – skaistumkopšanas kategorijā

Kopumā pētījumā piedalījās vairāk nekā tūkstoš respondentu, kuri pēdējo sešu mēnešu laikā bija veikuši vismaz vienu pirkumu internetā. Pētījuma gaitā interneta veikali tika vērtēti pēc 23 atlases kritērijiem, piemēram, piegādes laika, drošības, reputācijas, preces atgriešanas iespējam, klientu apkalpošanas utt. Pētījuma metodoloģija veidota tā, lai uzvarētu pircēju augstāk novērtētie internetveikali, nevis populārākie.

Latvija labākie interneta veikali 2019, imarketings.lv apbalvošanas ceremonija Volvenkins Sergejs

“Mēs redzam, ka TOP5 katrā kategorijā ir gandrīz tie paši uzņēmumi, kas pagājušajā gadā. Tas daudz ko pasaka, jo tieši tie ir uzņēmumi, kas daudz iegulda, lai veicinātu e-komercijas vidi Latvijā kopumā. Šobrīd redzam, ka interneta vide neattīstās tik strauji – daži uzņēmumi nozarē kaut ko spēcīgi dara, bet pārējie nav tik aktīvi. Tie peld pa straumi vai kopē citus, līdz ar to man nav pārsteiguma par uzvarētājiem. Iespējams, tas ir signāls pārējiem aktīvāk piedalīties vides veicināšanā, jo Latvija e-komercijas jomā atpaliek no Lietuvas un Igaunijas, nemaz nerunājot par Lielbritāniju. Iespējams, nākamgad kaut kas mainīsies, jo tirgū ienāk arvien jauni un spēcīgi spēlētāji kā, piemēram, “Rimi”,” pētījuma rezultātus komentē Sergejs Volvenkins, “iMarketings.lv” Digitālās nodaļas vadītājs.

Latvija labākie interneta veikali 2019, imarketings.lv apbalvošanas ceremonija Volvenkins Sergejs, balva

“Šo projektu esam uzsākuši, lai pievērstu internetveikalu pārstāvju uzmanību tādiem svarīgiem jautājumiem kā interneta veikala mājaslapas kvalitāte, apkalpošanas serviss, apmaksas un piegādes nosacījumi u.c. Ticam, ka šādu pētījumu veikšana un labāko interneta veikalu sumināšana var sniegt savu artavu interneta tirdzniecības veicināšanā Latvijā,” teic S. Volvenkins.

Pētījumu veica Kantar/TNS. 

Avots: db.lv