Kā 15 minūšu laikā par 40% uzlabot WordPress mājas lapas ielādes ātrumu

Mājas lapas ielādes ātrums ir viens no svarīgākajiem mājas lapas darbības aspektiem, tas nosaka lietotāja interesi uzturēties mājas lapā, jo pārāk ilgs ielādes ātrums var pasliktināt lietošanas pieredzi un likt potenciālajam klientam to pamest un doties uz konkurentu lapām. Pēc Akamai un Gomez.com veiktā pētijuma datiem, teju puse interneta lietotāju, kas to izmanto, lai iepirktos internetā, sagaida, ka mājas lapa ielādēsies 2 sekundēs vai mazāk un to pametīs, ja tās ielādes ātrums būs lēnāks par 3 sekundēm. Pietam 79% no tiem, kas iepērkas internetā atkārtoti neapmeklēs vietni, saistībā ar kuras darbību tam iepriekš bijusi negatīva pieredze.

Tas, cik ātri ielādēsies jūsu lapa, ir arī viens no meklētājprogrammu optimizācijas (SEO) faktoriem un var būtiski ietekmēt jūsu pozīcijas dabīgajos meklēšanas rezultātos (SERPs), tādēļ ir vērts veltīt mazliet laika un pūles šī faktora uzlabošanai, lai dēļ tā nerastos potenciāli zaudējumi.

Raksta ietvaros aplūkosim, kā 15 minūšu laikā, pievienojot 5 bezmaksas spraudņus (plugins) WordPress satura menedžmenta platformai, uzlabojām tās ielādes ātrumu par 40%.

Pirms spraudņu uzstādīšanas mājas lapas ielādes ātrums ir teju 4 sekundes, kas ir zem iepriekš minētajām lietotāju prasībām.

Mājas lapas ielādes ātrums pirms tās optimizācijas

Uz WordPress platformas veidotajai mājas lapai tika pievienoti sekojoši spraudņi (plugins – angļu. val.):

1. CloudFlare

CloudFlare ir pakalpojums, kas uzlabo mājas lapas ielādes ātrumu un aizsargā to no ļaunprātīgām darbībām (piemēram, spama). Jebkura mājas lapa ar saknes domēnu (root domain),piemēram, http://www.domens.lv) var izmantot CloudFlare.

2. Compress JPEG & PNG images

Šis spraudnis uzlabo mājas lapas ielādes ātrumu optimizējot JPEG un PNG attēlus. Tas automātiski to integrē populārā attēlu kompresijas pakalpojumā TinyJPG un TinyPNG. Ar rīka palīdzību JPEG attēlu ielādes izmērs tiek samazīnāts vidēji par 40-60% un PNG attēliem par 50-80%, bez redzamiem attēla kvalitātes zudumiem.

3. Lazy Load

Lazy load uzlabo lapu ielādes ātrumu izmantojot jQuery.sonar, lai ielādētu attēlu, tikai, kad tas ir redzams lietotājam.

4. WP Super Cache

Ar šī spraudņa palīdzību tiek ģenerēti statiski HTML faili, kas tiek apkalpoti ar Apache, tādā veidā nav nepieciešams izmantot lielākus PHP skriptus. WP Super Cashe vislabāk darbojas, kad apmeklētāju skaits būtiski pieaug, salīdzinot ar ierasto.

5. JS & CSS Script Optimizer

Spraudnis sakārto JavaScript un CSS failus, lai uzlabotu mājas lapas ielādes ātrumu. Tam ir vairākas funkcijas, piemēram, vairāku skriptu apvienošana vienā failā, kas ļauj samazināt http pieprasījumus.

Pēc spraudņu uzstādīšanas, ar Pingdom rīka palīdzību, atkārtoti pārbaudam mājas lapas ielādes ātrumu un tas ir uzlabojies par 40%, no 3,75 sekundēm līdz 2,25 sekundēm.

Pingdom-ielādes-ātrums-pēc-optimizācijas

Mājas lapas ātrums tika uzlabots būtiski, taču noteikti nevajadzētu apstāties pie šiem pāris uzlabojumiem un censties mājas lapas ielādes ātrumu uzlabot, cik vien tas iespējams, jo interneta ātrums turpina strauji pieaugt un līdz ar to arī interneta lietotāju prasības mājas lapu ielādes ātrumam.

Ja vēlaties saņemt vairāk klientu no Google, piesakiet bezmaksas konsultāciju vai mājas lapas SEO auditu – sv@imarketings.lv